Druga konferencja MAM GŁOS

2/3 października 2021, online
9 października 2021 - spotkanie zespołu ekspertów

Każdy człowiek ma głos, nawet jeśli nie jest on słyszalny. To głos marzeń, aspiracji, potrzeb, tego kim jesteśmy. Nasz prawdziwy głos jest niezbywalny. Niestety w Polsce powszechnie zdarza się, że niekompetentni nauczyciele lub nieświadomi rodzice i opiekunowie mówią dzieciom: NIE MASZ GŁOSU. Chcemy, aby to się skończyło. Chcemy, aby każdy człowiek w naszym kraju wiedział o tym, że ma głos i że ten głos, nawet jeśli nie jest doskonały - ma ogromną wartość. Podczas konferencji będziemy zajmować się obalaniem mitów o głosie i śpiewaniu, mówić o tym czym jest głos i co dzieje się kiedy go rozwijamy. Pokazywać, jak wygląda profesjonalne kształcenie. Mamy nadzieję, że jednym z efektów konferencji będzie rozpoczęcie kampanii, która zjednoczy wszystkie osoby zajmujące się głosem i sprawi, że za kilka lat żadne dziecko nie usłyszy piętnujących i wykluczających słów: nie masz głosu!

Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się pracą z głosem: nauczycieli śpiewu, lektorów, aktorów, logopedów, foniatrów, wykonawców, a także pasjonatów śpiewu. Zapraszamy bardzo gorąco osoby, które wiele lat temu usłyszały słowa: nie masz głosu i porzuciły marzenie o śpiewaniu. Być może udział w konferencji zmieni Wasze nastawienie, a spotkanie z ekspertami sprawi, że bardziej uwierzycie w swoje możliwości i zaczniecie najwspanialszą przygodę: odkrywanie swojego prawdziwego głosu! Z całego serca Was do tego zachęcamy! Jesteśmy tutaj dla Was.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Artystów Euforis.

Program 

2 października 2021 - dzień pierwszy 

 

12.00 - Inauguracja konferencji, plan wydarzeń, cele oraz krótka prezentacja pt. czy człowiek służy sztuce, czy sztuka człowiekowi?  

Eliza Szulińska, euforystka, od ponad 10 lat specjalizuje się w kształceniu głosów. Inicjatorka konferencji.

Iwona Wach, prezes Stowarzyszenia Artystów Euforis. Członek Zarządu Genomed S.A.

13.30 - przerwa

14.00Inspiratorzy. 

15.30 - przerwa

16.00 -  Głos Niesłyszalny

 

_________________________________________________________

Podczas każdego panelu będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z uczestnikami.

 

 

Program 

3 października 2021 - dzień drugi 

 

12.00 - Diagnoza: NIE MASZ GŁOSU. I co dalej? Studium przypadku.

Barbara Tritt, Śpiewaczka - sopran. Nauczycielka śpiewu. Kieruje kilkoma instytucjami zajmującymi się działalnością artystyczną i dydaktyką. Prowadzi szkolenia z emisji głosu, a także pracuje jako rehabilitant głosu. producentka, koordynatorka.

Magdalena Dąbrowska, neurologopeda, pedagog, emisjonista

Elżbieta Izdebska, śpiewaczka, psycholog, nauczycielka śpiewu, producentka. W pracy nad głosem wykorzystuje wiedzę i narzędzia psychologiczne. W trakcie szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Więcej.

13.30 - przerwa

14.00 - Biznes i śpiew.

15.30 - przerwa

16.00 -  DEBATA: jak zakończyć erę "nie masz głosu", a rozpocząć ERĘ TWÓRCZOŚCI? Edukacja wokalna bez przemocy i opresji.

 

_________________________________________________________

Podczas każdego panelu będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z uczestnikami.

 

 

Program 

9 października 2021 - spotkanie zespołu ekspertów


12.00 - Z czym najczęściej borykają się nauczyciele śpiewu i dyrygenci chóralni pracujący z pasjonatami w Polsce?

13.30 - przerwa

15.00 - Standardy w edukacji wokalnej

16.30 - przerwa

18.00 - Tworzymy zespoły. Wolne wnioski.