Program 

9 stycznia 2021 - dzień pierwszy 

 

12.00 - Inauguracja konferencji, plan wydarzeń, cele oraz krótka  prezentacja pt. Każdy człowiek ma głos.

Eliza Szulińska, euforystka, od ponad 10 lat specjalizuje się w kształceniu głosów. Inicjatorka konferencji.

Iwona Wach, prezes Stowarzyszenia Artystów Euforis. Członek Zarządu Genomed S.A.

13.30 - przerwa

14.00 - Mity o głosie i śpiewaniu

Anna Simińska - sopran koloraturowy, jako solistka występowała między innymi w Operze Wiedeńskiej, Royal Opera House Covent Garden, Komische Oper w Berlinie, Operze Narodowej w Berlinie i Bonn, festiwalu w Bayreuth.

Agnieszka Czajkowska - Wendorff - psycholog, psychoterapeutka w nurcie Integratywnym, coach. Pomaga budować pewność siebie, jest autorką kursu "Wzmocnij poczucie własnej wartości".

Lilianna Krych - dyrygentka, zajmuje się głównie operą, muzyką współczesną i barokową. Kieruje Zespołem Wokalnym Polskiej Opery Królewskiej. Jest popularyzatorką muzyki i twórczości.

Olga Rusin - sopran, współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu i Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie. Szkoli głosy, pracuje z dziećmi i dorosłymi. Popularyzuje sztukę wokalną. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych.

Jan Krutul - kompozytor, dyrygent. Tworzy muzykę chóralną a cappella oraz utwory wokalno-instrumentalne. Popularyzator śpiewu. Od 2016 roku jest dyrygentem i managerem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury chóralnej i kompozycji.

Panel prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

15.30 - przerwa

16.00 - Funkcje śpiewu

Jagna Knittel - Etnolożka, dziennikarka, śpiewaczka tradycyjna. Od 18 lat dokumentuje i wykonuje muzykę tradycyjną z terenów Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski. Jest założycielką zespołu Z Lasu.

Anna Grochowska - psycholog, terapeutka pracująca w nurcie Ericksona. Zajmuje się między innymi pracą z lękami, traumami, zaniżonym poczuciem wartości, wspiera rozwój osobisty przez budzenie potencjału i rozwijanie kreatywności.

Zuzanna Słonina -  doktorantka interdyscyplinarnego programu London Interdisciplinary Doctoral Programme ze specjalizacją w Neuronaukach. Jej praca naukowa ma na celu badanie neurobiologicznych podstaw procesów kognitywnych, takich jak pamięć, nawigacja, słuch czy integracja sensoryczna.

Panel Prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

_________________________________________________________

10 stycznia - dzień drugi

12.00 - Głos w biznesie

Anna Proszowska Sala specjalizuje się w rozwoju potencjału i kariery zawodowej. Jest strategiem, przedsiębiorczynią, performance enhancement coachem.  Współpracuje z  wybitnymi muzykami, aktorami, młodymi i utalentowanymi profesjonalistami z branży artystycznej i kreatywnej jak również z przedstawicielami biznesu. W swojej pracy koncentruje się na wyzwalaniu potencjału twórczego, kreatywności i tworzeniu skutecznej strategii. Brała udział i nadzorowała realizację blisko 200 projektów doradczych i komunikacyjnych o randze krajowej i międzynarodowej dla biznesu oraz instytucji publicznych.

Janusz Dziewit - Dyrektor Zarządzający Experum HR, Konsultant, Trener, Mentor. Od 25 lat związany z branżą HR. Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment Center/Development Center. Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR.

Spotkanie prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

13.30 - przerwa

14.00 - Droga profesjonalnego wokalisty

dr hab. Jolanta Janucik, prof. UMFC - śpiewaczka, pedagog, dydaktyk. Prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2016-2020) W obecnej kadencji pełni funkcję Kierownika Katedry Wokalistyki UMFC. Przez kilka lat prowadziła klasę śpiewu solowego w Keimyung Chopin Academy of Music w Daegu. Jej kursy wokalne Master Class, które odbywają się w Polsce, we Włoszech, Francji, Korei Południowej i na Ukrainie cieszą się ogromnym powodzeniem.

Adriana Ferfecka - sopran, jest absolwentką UMFC w klasie prof. Jolanty Janucik, laureatka prestiżowych konkursów, śpiewała między innymi w TW- ON, Operze Śląskiej, w Operze i Filharmonii Podlaskiej, Deutsche Oper Berlin,  Teatro dell’Opera di Roma, National Opera w Amsterdamie.

Joanna Motulewicz - mezzosopran, jest absolwentką UMFC w klasie prof. Jolanty Janucik, od 2012 solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, współpracuje także z Operą we Frankfurcie, Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Theater an der Wien. Z repertuarem koncertowym artystka występowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz filharmoniach: w Krakowie, Bydgoszczy, Katowicach, Opolu, Zielonej  Górze i Rzeszowie.

moderowanie panelu: Eliza Szulińska, Iwona Wach

15.30 - przerwa

16.00 - DEBATA: Co możemy zrobić, żeby w Polsce rozpropagować śpiewanie i profesjonalną pracę z głosem? Jak zakończyć erę "nie masz głosu", a rozpocząć ERĘ TWÓRCZOŚCI?

Każdy z gości debaty ma 5 minut na zgłoszenie swoich projektów. Następnie do debaty mogą włączyć się uczestnicy konferencji ze swoimi propozycjami działań.

 

Dorota Szczepańska - śpiewaczka, solistka i kameralistka. BIO

Elżbieta Izdebska - śpiewaczka, psycholożka i producentka.

Ewa Drobek - nauczycielka z 23- letnim stażem. Uczy języka angielskiego i niemieckiego, prowadzi 2 autorskie projekty - Żmichowska Śpiewa  oraz Łazik Teatralny. Jest członkiem i administratorem grupy Superbelfrzy RP, członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace, Nauczycielem Roku Języka Angielskiego BAS 2018,   współpracuje z fundacją Face to Face with the World.

Asia Pyrek - wokalistka i kompozytorka, podróżniczka i fotografka. BIO

Karolina Szewc -  Organizatorka koncertów i wydarzeń środowiska jazzowego, producentka, stworzyła Jazz State.

Patrycja Sochowska - coach pewności siebie, trenerka wystąpień publicznych.

Paweł Esse wykładowca, wydawca

prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach