VI Ogólnopolska Konferencja MAM GŁOS to wydarzenie online, które odbędzie się 19 listopada 2023 roku. Konferencja jest dedykowana osobom zainteresowanym wpływem śpiewu na psychikę oraz wspieraniem procesu terapii poprzez wykorzystanie głosu. Wydarzenie skierowane jest do profesjonalnych nauczycieli śpiewu, dyrygentów chóralnych, terapeutów, psychologów i coachów, pasjonatów i popularyzatorów śpiewu. To wydarzenie pełne wiedzy, inspiracji i możliwości wymiany doświadczeń dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał własnego głosu.
kup bilet
Prelegenci VI Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS
Eliza Szulińska
Inicjatorka konferencji MAM GŁOS. Od 20 lat specjalizuje się w szkoleniu głosów, prowadzi warsztaty dla nauczycieli śpiewu i dyrygentów chóralnych, indywidualne konsultacje, szkolenia online i kursy stacjonarne. Pracuje z osobami ze świata sztuki, nauki, biznesu i dyplomacji. Absolwentka UMFC w Warszawie w specjalnościach: Dyrygentura Chóralna i Wokalistyka oraz Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu SWPS. Odbyła także staż w zakresie nauczania i rehabilitacji czynnościowych zaburzeń głosu mówionego i śpiewaczego. W centrum jej zainteresowań znajduje się głos rozumiany jako ekspresja ciała, umysłu i emocji. Od 2020 roku honorowy członek Stowarzyszenia Artystów Euforis. Stale się rozwija i kształci, poszukuje nowych form wyrazu, eksperymentuje, inspiruje ludzi do twórczego życia, głębokiego oddechu, odwagi w realizowaniu życiowych celów. Więcej.
Fot. Kinga Michalska
Iwona Wach
Prezes Stowarzyszenia Artystów Euforis. Współzałożycielka, współwłaścicielka i Członkini Zarządu w Genomed S.A. - firmy zajmującej się diagnostyką genetyczną, sekwencjonowaniem i syntezą DNA oraz badaniami genetycznymi. Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu i zajmuje się sprzedażą i marketingiem dla klientów naukowych. Absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa (APP) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W Stowarzyszeniu Artystów "Euforis" zajmuje się sprawami formalnymi i organizacyjnymi. Od ponad 5 lat regularnie uczęszcza na lekcje śpiewu do Elizy Szulińskiej i Olgi Rusin, co daje jej wytchnienie i odskocznię od biznesowej codzienności.
Katarzyna Miller - gość specjalny
Filozofka, poetka, pisarka, psycholożka, psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej. Wykładała psychologię na Gender Studies na UW. Pisze i udziela wywiadów dla wielu pism. Często gości jako ekspert w wielu programach radia i telewizji.
Autorka książek: Chcę być kochana tak jak CHCĘ. Rozmowy terapeutyczne (z Ewą Konarowską), Być kobietą i nie zwariować (2010; z Moniką Pawluczuk), Nie bój się życia (2010), Kup kochance męża kwiaty (2011), Królowe życia (2012) , Zmień swoje życie z Kasią Miller (2013), Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych (2013), Być kobietą i wreszcie zwariować (2014), Instrukcja obsługi faceta (2017), Seksownik (2017), Jak się nie rozstać, a jeśli rozstać, to jak? (2018), Instrukcja obsługi kobiety (2018), Daj się pokochać dziewczyno (2019), Droga Kasiu, jak żyć lepiej? (2019), Mam faceta i mam… problem (2020), Życie od A do Z (2022), Być synową i nie zwariować (2023)
Poetka śpiewająca swoje własne piosenki
Anna Bednarska ‒ dyrygentka, dyrektor artystyczny Chóru Alla Polacca. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogdana Goli oraz Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie śpiewu solowego prof. Ute Niss. Brała udział w wykonaniu licznych dzieł oratoryjno-kantatowych na scenach Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała w Holandii, Szwajcarii, Norwegii, we Włoszech i w Niemczech. Współpracowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Narodowej, Warsaw Chamber Orchestra, Kristiansand Kammerorkester, Sinfonią Varsovią, Concerto Avenna i Orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury. Założyła w Hamburgu Chór Polskiej Misji Katolickiej. Prowadziła również dwa chóry żeńskie biorące czynny udział w licznych koncertach i festiwalach chóralnych. Anna Bednarska jest związana z Wydziałem Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2018 r. współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową jako kierownik projektu Warsztaty Wokalne 25+ „Śpiewać każdy może”, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt osób. Prowadzi też wykłady dla dzieci i dorosłych na Uniwersytecie Wiedzy Operowej. Przygotowała chóry do spektakli Rozterki miłosne według Krakowiaków i Górali (2016), Sen Nocy Letniej (2017) i I love Moniuszko (2019).
Anna Bednarska współpracowała z Narodowym Forum Muzyki i Narodowym Centrum Kultury przygotowując filmy dotyczące samodzielnego rozśpiewania oraz filmy p.t. Dzieci śpiewają z Alla Polacca z ćwiczeniami i piosenkami dla najmłodszych. Pod kierunkiem Anny Bednarskiej Chór Alla Polacca zdobywa najwyższe nagrody na festiwalach chóralnych w Polsce i za granicą.
Aleksandra Wojtaszek
Dyrygentka, psycholożka. Jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza (psychologia) oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego (dyrygentura chóralna)w Poznaniu. Ukończyła też studia podyplomowe w obszarze zarządzania kulturą i psychologii muzyki. Doktorat z dyrygentury uzyskała na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, a w ramach pracy doktorskiej zajęła się porównaniem wokalnej stylistyki brzmieniowej różnych epok. Uczestniczyła w mistrzowskich kursach dyrygenckich w Europie. Jest kierownikiem artystycznym założonego przez siebie w 2006 r. zespołu wokalnego INSPIRO Ensemble (koncerty w Polsce, Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Izraelu, Grecji, Szwecji i na Malcie; współpraca z muzykami solowymi/Hanna Banaszak, Magda Umer, Rei Ceballo; współpraca z orkiestrami/Sinfonietta Polonia pod dyr. Cheunga Chaua i ProArtibus Hannover pod dyr. Hansa Eulera; koncerty autorskie z muzyką chińską, brazylijską, kubańską czy arabską. Jest psychologiem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, z którego ramienia prowadzi w Poznaniu Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla szkół artystycznych województwa wielkopolskiego. Prowadzi szkolenia psychologiczne i warsztaty z emisji głosu.
Agnieszka Czajkowska - Wendorff
Agnieszka Czajkowska - Wendorff - psycholożka, psychoterapeutka, trener i coach, od ponad 9 lat pomaga zmieniać życie ludzi na lepsze. Wykładowca akademicki, nauczyciel dyplomowany z 18 letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Mentorka Fundacji Kobieta Niezależna i Fundacji Firmy Rodzinne. Pasjoatka rozwoju osobistego, ukończyła 5 kierunków studiów, pisze artykuły, występuje jako ekspert w telewizji, uważa, że na zmianę nigdy nie jest z późno. Na co dzień pracuje w gabinecie prywatnym i Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Współpracuje ze szpitalami, firmami, zapraszana jako prelegentka na konferencje, wystąpiła na Europarlamencie. Pomaga zwiększyć poczucie własnej wartości, pokonać bariery i wewnętrzne ograniczenia oraz perfekcjonizm. Autorka rozdziałów związanych z budowaniem pewności siebie. Pisze teksty dla portalu Szczypta Luksusu i przejrzyjnaoczy.pl. Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin, mediacje, warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia dla firm. Prowadzi stronę na fb PRO Ego. Aktualnie pracuje nad kampanią społeczną Terapia - to rozwój! Zaangażowana w walkę z depresją dorosłych i młodzieży. Prowadzi szkolenia dla dorosłych i nauczycieli. Specjalistka w pomocy osobom, które doświadczyły przemocy psychicznej. Pomaga na nowo zbudować siebie po traumiem Można zobaczyć jej wystąpienie na TEDx - Bądź swoim autorytetem. Autorka bajek terapeutycznych, warsztaty stacjonarnego i online: "Wzmocnij poczucie własnej wartości", wykładów na temat depresji młodzieży oraz materiałów dla rodziców, które pomagają rozwijać poczucie własnej wartości u dzieci. Mail: agnieszkapsycholog@wp.pl, tel. 501 314 231
Marta Radwan
Dr Marta Mathea Radwan - dyrygentka, kompozytorka, aranżerka, wokalistka, kierownik muzyczny. Absolwentka Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie na wydziale dyrygentury chóralnej (doktorat nt specyfiki dyrygentury jazzowej) oraz Królewskiej Akademii Muzycznej w Aalborg (Dania) na wydziale dyrygentury chóralnej ze specjalnością “dyrygentura rozrywkowa”. Ukończyła również Policealne Studium Jazzu im. H.Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej. Działa na profesjonalnej scenie muzycznej w różnych rolach od ponad 30 lat jako wokalistka, dyrygent, kierownik muzyczny w studiu nagraniowym i na scenie. Była założycielką, dyrygentką i aranżerką wielu chórów i zespołów wokalnych śpiewających jazz i muzykę rozrywkową w Polsce, Danii i Wielkiej Brytanii. Występowała z nimi w radio, telewizji i dokonała licznych nagrań studyjnych. Dyrygowała orkiestrami i big
bandami od Haendla do mszy jazzowych. Ma też na koncie wiele nagród. W Polsce prowadziła intensywne życie koncertowe jako wokalistka towarzysząca na
koncertach TV i festiwalach jak Opole, Top Trendy, Hity na czasie Radia Eska itp. Była członkiem zespołu Edyty Górniak, Marii Sadowskiej, Tomasza Wachnowskiego, Moniki Dryl, Anny Sroki, Marcina Przybylskiego. Przez 17 lat występowała jako wokalistka towarzysząca na transmitowanym przez TVP2 Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im M. Grechuty w Krakowie. Komponuje i aranżuje na różne składy wykonawcze. min skomponowała muzykę do
spektaklu w reżyserii Piotra Hulla “R.E.M”, którego premiera odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie w 2017 roku. Pracowała również w dubbingu, jako lektor i kierownik muzyczny. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie, gdzie uczy na Brunel University London, proawdzi zespoły wokalne min. “Alle Choir London”,“Offbeat Choirs” oraz chóry w Norden Farm Centre of Arts. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Polskich Muzyków Jazzowych w Londynie.
Więcej na stronie www.mmradwan.com
Janusz Dziewit
Dyrektor zarządzający, konsultant, trener, mentor. Twórca metodologii „Modelowania Kompetencji” ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych. Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense. Członek Rady Programowej Wydziału Zarządzania w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. ExperumHR
Elżbieta Izdebska
Psycholog, psychoteraputka, wokalistka, producentka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr Dariusza Niemirowicza (studia I stopnia) oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Małgorzaty Greli (studia II stopnia). Absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim ukończonych dyplomem na Wydziale Psychologii UW. Ukończyła 3-letnie dwustopniowe szkolenie z muzykoterapii klinicznej i psychodramy oraz psychoterapii muzycznej u dr Elżbiety Galińskiej. Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywała pracując w placówkach resocjalizacyjnych, w szkolnictwie artystycznym oraz na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży i w poradni zdrowia psychicznego. Obecnie kończy 4-letni kurs specjalizacyjny z psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym. Producentka i pomysłodawczyni festiwalu Bydgoska Scena Barokowa, który w 2023 odbył się już po raz piąty.
Justyna Dziuma
Fundatorka i prezeska Fundacji Chórtownia; Współzałożycielka Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej oraz Chóru Mieszanego Klaster
Malgorzata Zawilska - Rospędek
Założycielka Chóru Mam na Bemowie, pomaga kobietom w całej Polsce w tworzeniu podobnych miejsc. Działa na rzecz mam z małymi dziećmi, gdyż jest przekonana, że w początkach macierzyństwa ważą się losy dobrostanu całej rodziny. Rzeczniczka podejmowania aktywności poza domem w towarzystwie małych dzieci i wyrozumiałości reszty świata na ich obecność i potrzeby. Od 20 lat zajmuje się ochroną środowiska, prowadzi bloga "Inżynier w zielonych okularach". W działania Chóru Mam również wplata zachęty do odpowiedzialnej konsumpcji: wymiany ubrań, zakupów z drugiej ręki i inspiruje do ekologicznego prowadzenia domu. Dzięki temu chór staje się prawdziwą wioską wsparcia. Laureatka pierwszego miejsca Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii "Wspólnoty lokalne".
Barbara Tritt
Śpiewaczka - sopran. Nauczycielka śpiewu. Kieruje kilkoma instytucjami zajmującymi się działalnością artystyczną i dydaktyką. Prowadzi szkolenia z emisji głosu, a także pracuje jako rehabilitant głosu. producentka, koordynatorka.
Olga Rusin
Śpiewaczka, aktorka, nauczycielka śpiewu oraz impostacji głosu, członek zarządu Stowarzyszenia Artystów Euforis.
Natasza Sikora
Z wykształcenia prawniczka, psychoterapeutka oraz konsultantka kryzysowa. Z zamiłowania podróżniczka i śpiewająca euforystka. W Stowarzyszeniu Artystów Euforis - ogarniająca wszelkie finanse skarbniczka.
Barbara Szarejko - Nestor
Absolwentka dyrygentury symfonicznej, edukacji muzycznej oraz historii sztuki, prezes fundacji Angelus.
Małgorzata Pawlak
Trenerka, rehabilitantka głosu, emisjonistka. Pasjonatka swojej pracy. Prowadzi studio MeGAFON w Zielonej Górze oraz Wolną Szkołę Demokratyczną w Zielonej Górze. Trenuje i rehabilituje różne głosy, te profesjonalne i te niedoświadczone, chore i z guzkami, niedomykalnością, męskie, damskie, dziecięce, trans. Absolwentka edukacji muzycznej i Etnolingwistyki oraz licznych kursów i szkoleń. Emisjonistka, propaguje holistyczne podejście do głosu. Uwielbia pracę z głosem, zarówno pracę nad emisją, prawidłowym funkcjonowaniem mięśni i strun głosowych, oddechem jak i emocjami. Prowadzi feminizację głosów trans. Sama śpiewa od dziecka na scenach krajowych i międzynarodowych, również w chórach – kocham wielogłosy. Ale najlepiej się czuje w małym studiu w relacji z uczniem. Z pasją zgłębia pedagogikę wokalną w Krakowie w Natural Voice Perfection Institute. Uczestniczy w licznych projektach i zgłębia wiedzę na konferencjach międzynarodowych i szkoleniach. Zorganizowała również 1 konferencję MAM GŁOS na żywo w Lesznie. Jest również rehabilitantką głosu holistycznej metody wypracowanej przez foniatrę Dr Iltera Denizoglu i jako 1 z 4 osób w Polsce posiada certyfikat TRENERA w metodzie Doctor VOX
Paweł Malinowski
Psychoterapeuta, propagator medycyny funkcjonalnej, pasjonat współczesnej nauki (fizyka, AI, neuronauka) oraz starożytnej jogi. Autor książki "Umysł, ciało, duchowość". Członek zarządu NTPP (Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej) oraz zespołu Laboratorium Psychoedukacji.
Magdalena Łyszcz
Dietetyk, coach zdrowia i żywienia. Pasjonatka śpiewu, która zaczęła śpiewać dla wsparcia zdrowia psychicznego. Aktualnie w trakcie tworzenia własnego utworu pokazującego tę drogę.
Paula Rutkowska
W poszukiwaniu równowagi między dedlajnami, stresem, presją, wrodzoną upartością i ambicją szukała ukojenia w sztuce (fotograficznej, kulinarnej...), ale śpiew był zawsze blisko. Dziś zachęca do śpiewania każdego, bo wie ile dobra śpiew wnosi do codzienności. Pasjonatka.
Zofia Miśkiewicz
matematyczka, zajmuje się modelowaniem ryzyka rynkowego w banku. Śpiewa dla przyjemności od urodzenia, od 7 lat uczęszcza na indywidualne lekcje śpiewu. Jest entuzjastką piosenki aktorskiej, śpiewu chóralnego i wspólnego muzykowania z rodziną.
Michał Miśkiewicz
Michał Miśkiewicz - matematyk i popularyzator matematyki. Naukę śpiewu zaczął w chórze akademickim swojego wydziału i kontynuuje ją na lekcjach indywidualnych. Lubi śpiewać razem z żoną i półtoraroczną córeczką.
Bartosz Jakubowski
Z zawodu doświadczony manager marketingu i sprzedaży specjalizujący się w relacjach business-to-business. Z zamiłowania pasjonat śpiewania, muzyki i szeroko pojętej kultury (również osobistej).
Marta Sołtys
Sopran, nauczycielka śpiewu, dyrygentka chóralna, prowadzi warsztaty wokalne/emisji glosu.