o głosie

Savoir – vivre

Stale poznaję nowych ludzi, w każdym tygodniu piszą lub dzwonią osoby, które chcą uczyć się śpiewu, albo zasięgnąć opinii, przygotować się do egzaminów, przesłuchań, koncertów. Od swoich uczniów wymagam znajomości dobrych manier. Oto cytat wiadomości jaką otrzymałam jakiś czas temu: Hej, chciałabym zapytać czy masz wolne terminy i ile bierzesz za lekcje?
Uwielbiam uczyć młodych ludzi z fantazja i odwagą, jednak taka forma jest nie do przyjęcia, nie jestem koleżanką. Dlatego postanowiłam przypomnieć podstawowe zasady, które obowiązują w moim świecie.
Używamy form grzecznościowych: dzień dobry i do widzenia
To nauczyciel proponuje przejście na „ty”
Po zakończonej lekcji używamy zwrotu „dziękuję, do widzenia” (słowo „dziękuję” kończy również każdą próbę, korepetycje z pianistą, aktorstwo, wykład itd.)
Poza tym warto pielęgnować dobry humor i dystans do siebie. Wysoka kultura osobista połączona z serdecznością sprawiają, że żyje się łatwiej i przyjemniej. Ponieważ jestem euforystką dbam o doskonały nastrój w czasie pracy i proszę Was o to samo.
Wesołe pozdrowienia!

kwaddrattNazywam się Eliza Szulińska i od ponad 10 lat uczę śpiewu. Chcę, aby jak najwięcej ludzi mogło cieszyć się pięknym i zdrowym głosem.  Śpiew wyzwala radość, optymizm, niespotykane pokłady energii i siły. Każdy człowiek może czerpać z tego wielką przyjemność. Stale poszukuję metod wspomagających rozwój wokalistów zarówno początkujących, jak i koncertujących. Mimo klasycznego wykształcenia uczę gatunków: musical, jazz, piosenka aktorska. Jeśli chcesz przeczytać więcej zapraszam do BIO